اکتشاف چیست؟
اکتشاف یکی از طرح های نوین دبیرستان دخترانه اسوه (دوره اول) می باشد. این طرح با دربرداشتن مجموعه اهداف، ارکان و اقداماتی که در زمینه های گوناگون در حال انجام آن می باشد، سعی دارد تا دانش آموزان، والدین و معلمان را از جنبه های مختلف توانمند نماید و رویکرد کارآفرینی در مدارس را ترویج دهد.

اهداف طرح اکتشاف

اکتشاف با هدف استعدادیابی، کشف توانمندی ها، شکوفایی فردی، آموزش کسب و کار و فروش محصولات سعی دارد تا دانش آموزان را در مسیر کارآفرینی قرار دهد. البته این اهداف با محوریت دانش آموزان و توانمندی والدین و معلمان همراه است تا امکان اجرایی این طرح میسر شود.

ارکان طرح اکتشاف

طرح اکتشاف در سه رکن اصلی توانمندسازی می باشد. این ارکان شامل دانش آموزان، معلمان و کادر آموزشی و والدین می باشند. برای از این موارد مجموعه برنامه های آموزشی و اجرایی تدوین شده است که در طول یک سال تحصیلی اجرا شود.

اقدامات طرح اکتشاف

اقدامات انجام شده در هریک از بخش های دانش آموزان، معلمان و والدین از تابستان 1400 برنامه ریزی شد. به منظور این فرآیند از کلیه دانش آموزان تست های استعدادیابی و رغبت گرفته شد. برای والدین و معلمان جلسات توانمند سازی اجرا گردید تا بتوانند در شروع سال تحصیلی آمادگی لازم را داشته باشند. در نهایت دانش آموزان در هریک از انجمن های تعریف شده قرار گرفتند و آموزش و فعالیت های آنها با شروع مهرماه آغازگردید.

اطلاعات تماس

دبیرستان متوسطه غیرانتفاعی دوره اول دخترانه اسوه
آدرس:
اصفهان – میدان آزادی – بلوار دانشگاه اصفهان- کوچه شهید موذن صفایی- پلاک ۱۰
http://osveh1.eosve.ir

شماره تماس:
۰۳۱۳۶۲۷۲۵۴۵
۰۳۱۳۶۲۶۳۵۰۱

معرفی دبیرستان دخترانه اسوه(دوره اول)

دبیرستان متوسطه دوره اول غیردولتی دخترانه اسوه با در اختیار داشتن فضای آموزشی مناسب، امکانات و تجهیزات کافی در زمینه های گوناگون آموزشی، پرورشی و پژوهشی، آمادگی خود را در جهت خدمت به دختران مستعد و پرتلاش اعلام می نماید.
این مجموعه در سومین سال مجازی تحصیلی خود، افتخار دارد ادعا نماید در زمینه آموزش مجازی، با استفاده از سامانه آموزشی مدرن و ایجاد ارتباط دو سویه صوتی و تصویری، موفق عمل نموده است.
همچنین وجود سالن اجتماعات، نمازخانه و آزمایشگاه در تمامی رشته‌های زیست شناسی، فیزیک، شیمی و زمین شناسی دارای وسایل ، مواد و امکانات کافی می‌باشد.

لینک های مفید

سایت همگام اداره آموزش و پرورش

http://hamgam.medu.ir/portal/home.php

دفتر انتشارات و فناوری آموزشی

http://www.roshdmag.ir

مدیریت آموزش و پرورش ناحیه 3 اصفهان

https://isf03-isf.medu.ir/fa

سازمان سنجش آموزش کشور

http://www.sanjesh.org